Diğer haber mektublarımıza
(arşiv) bir göz atın:

Bize yardım etmek
 istermisiniz?

Haber Mektubu Mayıs 1993
Haber Mektubu Temmuz 1993
Haber Mektubu Aralık 1993
Haber Mektubu Haziran 1994
Haber Mektubu Ağustos 1994
Haber Mektubu Ekim 1995
Haber Mektubu Şubat 1996
Haber Mektubu Aralık 1996
"İŞTE GÖKOVA" SAYI 5  1997

"İŞTE GÖKOVA" SAYI 6  1997
"İŞTE GÖKOVA" SAYI 7  1998
"İŞTE GÖKOVA" SAYI 8  1998
"İŞTE GÖKOVA" SAYI 9  1998
"İŞTE GÖKOVA" SAYI 10 1998
"İŞTE GÖKOVA" SAYI 11 1999
"İŞTE GÖKOVA" SAYI 12 1999
"İŞTE GÖKOVA" SAYI 13 2000
"İŞTE GÖKOVA" SAYI 14 2001

Haber Mektubu Nisan 2003
Haber Mektubu Temmuz 2003
Haber Mektubu Aralık 2003
Haber Mektubu Mayıs 2004
Haber Mektubu Kasım 2004
Haber Mektubu Mayıs 2005
Haber Mektubu Nisan 2006


Haber mektubu Aralık 2006

Değerli üyelerimiz, sevgili dostlarımız,

derneğimizin çalışmaları hakkında bilgi vermeye devam ediyoruz.

30 Eylül 2006 Cumartesi günü 13. Olağan Genel Kurulumuzu yaptık. İki yıllık çalışmalarımızı içeren raporu kitapçık olarak yayımladık. Faaliyet Raporu’nu edinmediyseniz ulaştırabiliriz. Bu yıl yönetime Ali Şahin’nin yerine Nurhan Kavuzlu katıldı.

Genel Kurullar geçmişteki çalışmaların değerlendirildiği, tartışıldığı ortamlardır. Bu tartışmaların ışığında alınacak ileriye yönelik kararların derneğin önünü daha bir açacağına inanıyoruz. Ne yazık ki Genel Kurulumuz bu görevini yerine getiremedi. Dersini çalışmamış bir grubun seviyesiz davranışlarından dolayı kimseye yararı olmayan bir ortamda geçti.

Önümüzdeki dönem söyleyecek sözü olan, kararlı, derneğe emek vermiş, doğa korumacı, eleştiri yapmayı bilen üyelerin yönetime aday olmak için mücadele etmeleri en büyük dileğimizdir. G.A.S-Der vizyonuna yakışacak olan da budur.

13. Genel Kurulumuz aynı zamanda tüzük değişikliği yapıldığı için önemli bir kongreydi. AB uyum yasaları doğrultusunda çıkan  yeni Dernekler Kanunu’na uyarlanması gerekiyordu. Şimdi daha çağdaş bir tüzüğe sahibiz. Üyelerimizin ya da üye olacakların dernek işleyişini bilmeleri  için mutlaka tüzüğümüzü okumaları gerekiyor.

Tüzük ve Faaliyet Raporu dijital ortamda www.akyaka.org/dernek  Internet adresinden  indirebilir veya ofisimizden alabilirsiniz.

2006 Sergi Programı Akyaka Sanat Merkezi Resim Heykel ve Mozaik çalışmalarının sergilenmesiyle 29 Ekim’de sona erdi. Gökova- Akyaka’yı Sevenler Derneği olarak Nail Çakırhan’ın bize sunduğu bu olanağı ona yaraşır bir şekilde sürdürmeye devam ediyoruz. Her yıl Mayıs-Ekim ayları arasında yapılan sergilerimizin katalogları yayımlanmaktadır. Sanatçılarımızı konuk etmeye devam eden derneğimiz, 2007 Sergi Programının çalışmalarını sürdürmektedir.  

Tüm sanatseverleri, Akyaka’nın tanınmış turistik değerlerinin yanında, sergilerin hep başında kalan sanatçılarımızla tanışma, eserleri ve sanatı tartışma ayrıcalığını yaşamaya davet ediyoruz.

Nail Çakırhan-Halet Çambel Kültür ve Sanatevinin tadilatının yapılması için çalışmalar başladı.

Geçen yıl on beş günde bir yaptığımız Sohbet Toplantılarından Yönetim Kurulu kararıyla bu yıl vazgeçtik. İyi niyetle toplantılarda sorunları dile getiren, eleştiri yapan arkadaşlara haksızlık yaptığımızı biliyoruz. Bu arkadaşlarla her zaman özel ve/veya gündemde olan konuları sohbet etmeye veya tartışmaya hazırız.

Bundan sonra Yönetim Kurulu olarak dedikodu üzerine kurulu, seviyesiz, zaman kaybından öteye gitmeyen ortamlardan uzak durmaya, bunu zamanı bol, üretmek yerine tüketmeyi sevenlere bırakmaya karar verdik.

Beldemizde 12/13 Ekim gecesi ve takip eden günlerde bir çok sahipli ve sahipsiz köpek zehirlenerek öldürüldü. Maalesef Akyaka’da rutin hale gelen bu zehirleme vakaları belde sakinlerini üzmekte, cahil bir azınlığın iradesine maruz kalmaktadır. Derneğimizin Sokak Hayvanları Çalışma Grubu ve gönüllülerle birlikte bu olaylara dur demek için önemli bir başlangıç yaptı. Sorumluların bulunması için Belediye, Kaymakamlık ve Valilik dilekçe yağmuruna tutuldu. İmza kampanyası başlatıldı. İki hafta gibi kısa bir zaman diliminde toplam 1002 imza toplandı. Akyaka’nın nüfusunu düşünürsek bu önemli bir rakam. Toplanan imzalar gerekli mercilere iletildi. Yapılan çalışmalar basına duyuruldu. Belediye Başkanımız bunun üzerine halk toplantısı yaptı. Hayvan Hakları Yasasının Beldemizde en kısa sürede uygulanacağını söyledi.

G.A.S-Der olarak, 29.04.2005 tarihinde Akyaka Belediye Başkanıyla imzaladığımız ‘Akyaka Sokak Hayvan Stratejisi’nin bir an önce gerçekleşmesini bekliyoruz.

Yıllardır sürdürülen Muğla İli Sulak Alanları İzleme Aktif Koruma Projesi kapsamındaki Kuş Gözlem çalışmaları devam ediyor.

G.A.S.-Der olarak ‘Avrupa Topluluğu Gökova Projesi, Proje Koordinasyon ve Bütünleşik Kıyı Yönetim Danışma Kurulu’nun (kısaca PK&BK YDK  toplantılarına organize bir şekilde aktif olarak  10 görevliyle  katılıyoruz. Proje hakkındaki görüşümüzü paylaşmak için bundan sonraki haber bültenimizde buluşalım.

2007 yılının birbirimize keyifli haberler vereceğimiz bir yıl olması dileğiyle, Kurban Bayramınızı ve Yeni Yılınızı Yönetim Kurulu olarak kutlarız.

Sevgi ve dostlukla,

Nurhan Kavuzlu
Yön.Krl. Üyesi
&Yayın Görevlisi

Gökova - Akyaka'yı Sevenler Derneği'ne üye ya da dost olarak bugüne kadar çalışmalarımıza verdiğiniz destek için çok teşekkür ederiz.

Verdiğiniz desteğin sürekliliği bizler için çok önemli. Her geçen gün yitirmekte olduğumuz doğal, kentsel ve kültürel değerlerin korunmasına yönelik çalışmalarımıza sağladığınız katkı, üyelik ödentinizin yatırılması gibi ufak bir çabayla sınırlıymış gibi gözükse de bizler için çok büyük bir önem taşımaktadır.

Bize bağışta bulunmak isterseniz,

Garanti Bank, Muğla Şubesi, (507) Hes. No. 6299583 numaralı hesabımıza doğrudan yatırarak,websitemizden kredi kartı ile ya da kredi kart numaranızı ve son kullanma tarihini Derneğimize bildirerek, otomatik tahsilat kolaylığından yararlanabilirsiniz.