homepage2011 Yılı Sergi,
Proje ve Rehber
Kitabı


Tracey Harrington-Simpson
(17.06. - 26.06. 2011)

Aslen İngiltere Yorkshire’lı olan Tracey Harrington-Simpson,  şu anda türk vatandaşıdır ve hem Tracey hem de Eylül adlarıyla tanınır. Türkiye’de yaşayan Tracey 43 yaşında ve evlidir. 

İlk kişisel sergisini Haziran 2009’da Akyaka’da, Nail Çakırhan ve Halet Çambel Kültür ve Sanat Evinde açtı. Bunu takiben 2011 sergisi Marmaris’te 'Prince Kinli' Otelinin daimi sergi salonunda açılacak. Çalışmaları “taiche” takma adı altında sunuluyor.

   “Türkiye’ye yerleştiğimden beri, resme olan aşkımı yeniden keşfettim. Eserlerimi başka insanlarla paylaşabilmekten başka bir isteğim yok; Umarım, ziyaretçiler de eserlerime bakarken, en az benim fırçayı tuvale çalarken aldığım haz kadar haz alırlar.

Ben, modern stildeki çalışmaları özellikle dişil formun estetiğine odaklanmış simgeselci bir sanatçıyım. Çalışmalarım her kültürden, her yaştan kadınların güzelliğinin eşsizliğine vurgu yapar: Kadın bedeninin hatlarını, kıvrımlarını ve nazikliğini kucaklar.

 ‘PINK POETRY inc.’in aktif üyesi olarak, çalışmalarımın bir kısmını “Göğüs Kanseri Farkındalığı”nı desteklemek için kullanıyorum.

Bunun yanında çalışmalarım diğer nesnelerin geniş bir spektrumunu da kapsayacak şekilde stil ve tema’sıyla sevimliden karanlığa, politikten mizahiye, realistten soyuta çeşitlilik gösterir. Açık ve koyu renklerin kullanımı çalışmalarımı diğerlerinden farklı kılar.

Çalışmalarımı online tanıttığım ve satışa sunduğum iki sitenin de yöneticiliğini yapıyorum: redbubble.com/people/taiche ve zazzle.com/taiche.

 Yolculuğum, yeni çalışmalarım ve özel kampanyalarım blog adresim “Female Contemporary Art”tan izlenebilir: taiche-femalecontemporaryart.blogspot.com

Umarım eserlerimi izlemek size, en az benim onları üretirken aldığım haz kadar haz verir. Eğer eserlerim sizi gülümsetiyorsa bu, beni daha da çok gülümsetir!”

 


                          

Açılıştan fotoğraflar