homepage


2008 Yılı Sergi Katalogu

Sergi Evi nerededir?

2003 Senesinin Sergi Broşürü (pdf)

2003'de düzenlediğimiz sergiler

2004'de düzenlediğimiz sergiler

2004 Senesinin Sergi Broşürü (pdf )

2005'te düzenlediğimiz sergiler

2005 Senesinin Sergi Broşürü, (pdf)

2006'te düzenlediğimiz sergiler

2006 Senesinin Sergi Broşürü, (pdf)

2007'te düzenlediğimiz sergiler

2007 Senesinin Sergi Broşürü, (pdf)

Sergi Evi Hakkında
2008 sergi programı
2008 Sergi açılışlardan fotoğraflar


Simon J. A. Simpson
(01-10 Ağustos)

Fotoğrafçılık Yaşantısında Resmi Olmayan Özgeçmişi 

Simon Simpson okul öğrencisiyken eğlendiren romantik düşüncelerle jeolog olmak istiyordu – jeoloji çekiç elinde, hafifçe çam ağaçlarının arasında dolaştığını hayal ederdi.  Küçük bir akademik kriz sonucu bu düşüncelerin tümü değişti ki o bunun yerine fotoğrafçı olmaya karar verdi.
1977’de Fotoğraf Sanatı B.A. Degree’yi başarıyla Polytechnic of Central London’da bitirerek Fotoğraf nasıl doğru yapılırı öğrendi – yararlı ve ilginç diğer birçok şeyle beraber.  Film Endüstrisinde çalışmak istemesinden dolayı BBC Televizyon Film Bölümünde ‘geçici’ bir işe girdi;  on beş yıl dünyayı dolaştıktan sonra, kendini işine son verilmiş olmakla buldu.  Sadece kendisinin bildiği bazı nedenlerle ses kaydı ve seslendirmede çalıştı fakat kendi zevki için fotoğraf çekmeye devam etti – arkadaşları ve ailesini yıldırma pahasına çaba sarfettiğini gösterdi.

O şimdi UK’da avantajlı olmayan insanlarla çalışıyor.  Onların kişisel ve sosyal yeteneklerini geliştirmeye yardım eden projeleri hazırlıyor ve sunuyor.  Fotoğrafla hiçbir ilgisi yok fakat yinede mükafat verici.

 Bu sırada güzel  Kürt kökenli bir Türk hanım ile evlendi ve bu nedenle ilk kez fotoğrafsal ufku Türkiye’ye uzandı.  Nitekim o, çok sayıda Türkiye resimleri çektiğinin farkına vardı ve fotoğraflarıyla daha ciddi bir şeyler yapma zamanının geldiğine karar verdi. 

 Yaşadığı bölgede, Beckenham Fotoğraf Topluluğuna katıldı ve şimdi oranın Başkanı.  UK’de sergisi oldu, dergi ve gazetelerde makale ve fotoğrafları yayınlandı.  O, doğa ve manzara, bununla birlikte eğlenceli, tuhaf ve nadir yanlar (ki bunların tümü Türkiyede çok) fotoğraflamaktan çok zevk alır.

 

Birgün biraz daha ünlü olmak istiyor fakat ümidi şimdi; fotoğrafları aracılığıyla onun dünyayı nasıl gördüğünü insanların beğenmesi ve sevmesi.