Acil telefon numaraları:

 

Veterinerler:

Veteriner Hasan Ulas Gökduman
Gökova  0533 475 27 71

Veteriner Göksel Bayramlı
Gökova 246 6629

Yasemin Ilseven 0531 491 8935
(GAS-Der. Sokak Hayvanları Çalışma Gurubu Görevlileri)

Jane Patterson      243 5793
(For English)

GAS Dernegi  ofis 243 4334

Yuva bulamadan maalesef kaybettiğimiz dostlarımız...


Onlara yuva arıyoruz...

İcy -
Dandyboy -
Cicek -
Ginger

BİREY

4 yaş civarı kahverengi labrador, erkek, kısırlaştırılmış ve tüm aşıları tam. Birey beldemize patisi kırık olarak atılmıştı. Sokak Hayvanları gönüllüsü Sema Maral arkadaşımızın girişimi ile Marmaris Villapet te, Behçet Bey ve ekibi tarafından ameliyat edildi ve bugün aksamadan koşabilmektedir. Birey i yaz aylarında sahilde çocuklar ile oynarken görebilirsiniz, onun dışında Sema hanımın çamaşırhanesinin önünde…..Tipik bir labrador olarak yüzmeyi, ondan da çok çocukları çok seven bu güzel köpeğe sahip olmak istemez misiniz?

PAPİKA

İki yaşında, çoban kırması dişi, kısırlaştırılmış ve aşıları tam. Papika mız yavru bir köpek olarak 2008 yılı başında beldemize atıldı. Sahildeki balıkçılar kooperatifinde bir gurup arkadaşı ile birlikte yaşamaktadır. Çok oyuncu, sevecen, akıllı ve iyi huylu bu güzel kızımıza bir ev arıyoruz…..

 

ELİF –NEŞE

 

Üc yaş civarında, kırma dişi. Kısırlaştırılmış ve aşıları tamdır. Bu güzel huylu kızımız da Papika gibi sahildeki Balıkçılar Kooperatifinde yaşar. Ona da acil iyi bir ev arıyoruz.

 

ÇİRKİN 

Yetişkin bir köpek olarak kış aylarında Beldemize atılan Çirkinimiz, FHDD ye götürülerek kısırlaştırıldı. Tüm aşıları tamdır. 2008 Muğla Köpek Güzellik yarışmasına 62 numara ile katılmış olan Çirkinimiz, adının tersine çok güzel huylu bir köpektir. Onu sevecek sıcak bir yuvaya ihtiyacı vardır.

                                                                      

GEZGİN ve YAVRUSU.....
Bu yılın ekim ayında  görmeye başladık, Gezgin ve yavrusunu.....onları fark etmemeniz  mümkün değildi....Belli ki yeni atılmışlardı,  anne deli gibi Akyaka'yı dört dönüyor ve  sadece üç ayağı olan yavrusu da ona yetişmeye çalışıyordu.  Onu bulduğumuzda hemen  Vet. Hasan  Ulaş'ın pansiyonuna bıraktık. Anne burada kısırlaştırılıp, yavrunun genel bir bakımı ve ilk aşıları oldu. Arka bacağı kemikten kopmuş ancak yara tamamen iyileşmişti. Muhakkak annenin bakımı ile. Anneye tamamen fikse olan yavru, anneyi  takip edecek diye oldukça güçten düşmüştü.  Bir süre sonra ikiliyi Hasan beyin pansiyonundan çıkarttık, İrmgard  hanımın hediye ettiği kulübe ile birlikte ikiliyi  balıkçı barınağına yerleştirmeye karar verdik. Burada çevredeki balıkçılar tarafından bakılan başka yavrular da vardı. Ufaklık onlarla oynayıp, annenin peşini bırakabilirdi belki. Onları kontrollü olarak ta besleyebilirdik burada..... Ancak Gezginimiz, turlarına devam etti, ufaklık yetiştiği kadarıyla peşinden....! Onları Akyaka'nın her köşesinde görebilirsiniz. Jane hanım tarafından takip edilip, besleniyorlar. Özellikle yavruya acil bir yuva arıyoruz. Üç ayaklı olması kendisi için hiçbir problem teşkil etmemektedir. Üç ay civarında, erkek bir yavrudur......

MUĞLA BARINAKTAN EV ARAYAN ÖZEL DURUMLU KÖPEKLER