Acil telefon numaraları:

 

Veterinerler:

Veteriner Hasan Ulas Gökduman
Gökova  0533 475 27 71

Veteriner Göksel Bayramlı
Gökova 246 6629

Yasemin Ilseven 0531 491 8935
(GAS-Der. Sokak Hayvanları Çalışma Gurubu Görevlileri)

Jane Patterson      243 5793
(For English)
 
GAS Dernegi  ofis 243 4334

AKYAKA'DA YİNE BİR HAYVAN KATLİAMI! FAİLİ BELLİ...

Yaklaşık iki ay önce Akyaka’nın farklı bölgelerinde köpek katliamları yaşanmıştı. Bazıları sahipli olan köpekler zehirli et yoluyla öldürülmeye kastedilmiş ve köpeklerin çoğu kurtarılamamıştı.
Bugünlerde bu olayların en üzücü şekli ile devam ettiği görülmektedir. 21 Şubata kadar süren ve üç gün boyunca devam eden köpek ölümlerinin yine zehir kullanılarak yani kasıtlı olarak yapıldığı hem veteriner raporu ile hem de deliller vasıtasıyla teyit edilmiştir.

Yalnızca 2’si kurtarılabilen köpeklerin, ne yazık ki, şu an için 22 tanesi kaybedilmiştir. Zehirli etlerin nerelere atıldığını, ölüm sayısının daha ne kadar çoğalacağını ya da bu vahşetin daha ne kadar devam edeceğini bilemiyoruz.

Fakat bugün durumu farklılaştıran başka bir gelişme vardır: Bir fail ortadadır ve her ne kadar suçunu kabul etmese de hayvansever dostlarımızın görgü tanıklığı söz konusudur. Gerekli yasal takibatın hemen başlatılmış olması sevindirici bir gelişmedir.

Ancak olayın çözüme kavuşacağı ve bu sefer suçluların hak ettiği cezayı alacağı güne kadar konunun takipçisi olmak gerekliliğini dernek olarak en derinden duymaktayız.

Basındaki yansıtmalar için tıklayın: