homepage
Gökova-Akyaka'yı Sevenler Derneği
2013 SERGİLER
Nail Çakırhan & Halet Çambel
Kültür ve Sanatevi

Eylül Davran, aka "taiche" 14.06. - 23.06. 2013

Aslen İngiltere Yorkshire’lı olan Tracey Harrington-Simpson, şu anda Türk vatandaşıdır ve hem Tracey hem de Eylül adlarıyla tanınır. Türkiye’de yaşayan Eylül 45 yaşında ve evlidir.
Çalışmaları “taiche” takma adı altında sunuluyor.
İlk kişisel sergisini Haziran 2009’da Akyaka’da, Nail Çakırhan ve Halet Çambel Kültür ve Sanatevinde açtı. Bunu takiben 2011 Marmaris’te Prince Kinli Otelinin daimi sergi salonunda ve bir daha Akyaka'da sergi açtı.
"Benim sanat stilim belirli kalıplar içinde incelenemez. Bu stil; şirinden karamsara, siyasaldan hicive, somuttan soyuta uzanan geniş bir alan içindedir. Stil duygum ve konu tarafından güdümlenir. Bir şeyin resmini onu gördüğüm gibi yaparım. Açık ve koyu renklerin kullanımı çalışmalarımı diğerlerinden farklı kılar.
Kendi değişkenliğimin bilinciyle aynı konunun resmini değişik şekillerde yapabilirim. Hobimin profesyonel bir girişime dönüşmesi 2008’li yıllara rastlar. O günden beri resim portföyüm istikrarlı bir şekilde büyümektedir.
Yapıtlarımı özel siparişler şeklinde sunduğum yer “Etsy”dir.
Talep üzerine çoğaltılabilecek hediyelik baskılar “Redbubble”, “Zazzle” ve “3DRose”den alınabilir.
Sadece “Taiche” diye araştırmanız yeterli olacaktır.
2009 ve 2011’de ilk iki şahsi sergimi Akyaka Türkiye’deki Kültür ve Sanat Evinde verdim. Üçüncü şahsi sergim yine Akyaka’da Kültür ve Sanat Evinde. Ağustos 2012’de Dalyan Türkiye’deki Kaptan June Deniz Kaplumbağaları Koruma Derneği tarafından Deniz Kaplumbağalarının yaşam süreçleriyle ilgili eğitici bir kitap tanımlaması ile görevlendirildim. Bu kitap 2013’de yayımlandı.
Sanat eserlerimi izlemekten, beni onları yaratmaktan duyduğum kadar zevk almanızı umuyorum. Benim sanat çalışmalarım sizin olduğunuz gibi çok özel bir hediye."