![]() |
|
||||
Vahdet Kadıoğlu ve Seçkin Aksoy
(15.06. -
24.06. 2012)
Vahdet Kadıoğlu ![]() Resimlerinde yağlı boya, pastel, karışık teknik uyguluyor. Uzun yıllar yaşadığı İzmir’de birçok kez sergiler açtı. Çalışmalarını, soyut, soyut dışavurumculuk denilebilecek bir anlatım biçiminde oluşturuyor. 2003 yılında Akyaka, Nail Çakırhan-Halet Çambel salonunda sergi açmıştı. ![]() Sergiler 1986 İş Sanat Galerisi – İzmir 1987 Turizm Müdürlüğü Salonu – Kuşadası 1987 Efes Müzesi – Selçuk 1989 Esbank Sanat Galerisi – İzmir 1992 Esbank Sanat Galerisi – İzmir 1994 Güzel Sanatlar Galerisi – Aydın 2001 İş Bankası Galerisi -İzmir 2003 Nail Çakırhan-Halet Çambel Kültur ve Sanatevi 2007 Basat Sanat Galerisi – Bakırköy İstanbul Seçkin Aksoy
Bilinç altının dışavurumuna yönelen sanatçı, "Rengin insanla söyleşisini spontan ve lekeci çalışma anlayışı ile ön plana çıkarıyor." Yaşamın görünmeyen gerçeğini renklerle didiklemeyi sürdüreceğini belirten SEÇKİN AKSOY, 1995'te Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi RESİM ANA SANAT Dalı KADİR ATA Atölyesinden mezun oldu.
Pek çok karma sergiye katıldı ve kişisel
sergiler açtı. Resim öğretmeni
olarak çalışan ve İzmir'de yaşayan
Aksoy, hafta sonları Atölye çalışmalarını sürdürmekte ve Turkuaz Grubu
etkinliklerine
de katılmaktadır. |
![]() ![]() ![]() ![]() |
||||