AKYAKA SANAT MERKEZİ

        Kuruluşu, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Erdoğan NUR, Muğla Üniversitesi Resim Bölümü’nden Nursel NUR tarafından 2005 yılında gerçekleştirilen Akyaka Sanat Merkezi; Resim, Heykel, Seramik gibi temel sanat etkinliklerinin, ‘Temel Sanat Eğitimi’ düzeyinden başlanarak öğretim ve uygulamasını amaçlayan kapsamlı bir atölyedir.

       Daha önce Marmaris Sanat Merkezi adıyla Marmaris’te; Meydan düzenleme, çeşme, yol, çarşı içi yer mozaikleri ve vitrayları Marmaris spor klübü Erkan Işıksal Tesisleri Ana Giriş Kapısı, Trafo Binalarının Resimlenmesi, İkincibahar Sosyal Tesisleri Duvar Panosu, Belediye Binası, Duvar Panosu, Belediye Binası Duvar Panosu gibi birçok kentsel çalışmayı gerçekleştiren kurucuların bu alandaki çalışmaları, yaşam alanı olarak seçtikleri Akyaka’da da sürmektedir.

        Atölye çalışmalarına katılanların tümüyle artistik kaygılarla çalışmalarını ve üretmelerini gözeten Merkez’de aynı zamanda yer duvar seramik pano uygulamaları da yapılmaktadır.

      Plastik Sanatlar kapsamına giren alanların pek çoğunda yeterli atölye donanımına sahip Merkez’de sadece Akyaka’nın değil tüm bölge sanatseverlerinin yararlanabileceği bir de sergi salonu bulunmaktadır.

Bu sergide yer alacak çalışmalar çeşitli dönemlerde atölye etkinliklerine katılmış ve halen çalışmakta olan bir ekibin işleridir.