homepage
Georgeta İonel Gözen
17 Nisan 1950 tarihinde Slanik-Moldova Romanya'da doğdu. Romanya'da yüksek hemşirelik okulundan mezun oldu. Romanya'da yaşadığı yıllarda karakalem ve pastel boya ile resimler çalıştı. Romanya'nın doğal görüntülerini, çiçekleri ve kuşları resimledi. Bükreş'te sanat eğitimi ile uğraşan kültür evlerinde resim eğitimi aldı.
1992 yılında Türkiye'ye geldi. Türkiye'nin muhtelif kentlerinde yaşadı. 2002 yılında bu yana da Muğla'da yaşamaktadır.
Muğla Belediyesi'nin Konakaltı Kültür Merkezi'nde düzenlediği resim kurslarına 2002 yılında başladı. 1 yıl buradaki çalışmalarını sürdürdü. 2003 yılı Mayış ayında Belediyenin düzenlediği karma sergiye katıldı. Ayrıca, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin düzenlediği Akyaka Nail Çakırhan-Halet Çambel Sanat evindeki karma sergilere katıldı.
Muğla'nın doğal güzelliklerinden etkilendi. Muğla doğasını resimleyen Ressam Gülnur Efendioğlu'nun  çalışmalarını çok beğendiği için onun atölyesinde resim çalışmalarına başladı.
İlk kişisel resim sergisini Muğla Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde 1 Nisan 2005 tarihinde açtı. Resimlerinde doğal güzelliklerin yanı sıra ölü doğa konulu çalışmalarını da büyük bir titizlikle işlemektedir. Resimlerinde izlenimcilik anlayışı daha ağır başmaktadır.
Son olarak 8-11 Eylül 2005'te Muğla Belediyesi Kültür Şenliği kapsamında Muğla Sanatseverler Derneği üyesi sıfatıyla Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde karma sergiye katılmıştır.
 Tel. 214 5254
0555 565 7287