home - thanks and good bye

 

 

BARINAN KUŞÇULARIMIZ

Heike THOL-SCHMİTZ/ Gökova (Akyaka)

Yaban Hayatı araştırmacıdır. Su Samuru ağırlıkta ve Gökova Ön Enventer çalışmaları kapsamında araştırmaları sürdürmektedir. 10 seneden beri Akyaka’da yerleşik olarak yaşar. 6 seneden beri GAS- Der’ in başkanlığını üstlenmiş, DHKD eğitim ağırlığında üyesidir, Ula Eğitim Danışma Kurulu üyesidir ve BAÇEP Sekreteryası' nda da yer alır. Çocukluğundan beri kuşçuluk yapar.

Brian STONEMAN/ Bodrum (Güvercinlik)

Tecrübeli bir kuşçu, kuşçulukla birlikte özellikle Tuzla Gölü’nün korunmasıyla ilgili faaliyetleri göstermektedir.

Thomas SCHMİTZ/ Gökova (Akyaka)

GAS- Der’ in Yönetim Kurulu üyesidir. Değişik kuruların webmasterliğini yapar. Pratik olarak bir kuşçuluğu sahiptir, o konuda bilimsel olarak çalışmamıştır daha.

Ali İhsan EMRE/ Fethiye (Çalış)

3 gün için matematik öğretmenliği yapmış, haritacı olarak çalışmış, artık Çalış Plajı’nda Ali’s Ark diye bir bar işletiyor. Kırsal kökenli bir insan olduğundan dolayı pratik olarak öğrenilmiş bir kuş ve kuşçuluk ilgisi varmış. Bilimsel olarak çalışmamış daha. Deniz kaplumbağaları (caretta caretta) konusunda pratik olarak çalışmalarda katılmıştır. Paul ile birlikte her pazar günü trekking gezileri katılır.

Paul HOPE/ Fethiye (Günlükbaşı)

Biolog olarak İngilterre’de değişik organiyasyonların çalışmalarında katılmış (Wildlife Trust, “Breeding Atlas for Shropshire”) ve kuşçu olarak serbest de çalışmış. Biolog olan babasıyla çocukluğundan beri kuşçuluğu ilerlemiş. 5 yıldan beri Fethiye’de yerleşik olarak yaşar ve şu anda “Türkiye’nin Güney- Batı’da yapılmış gezilerini” üzere bir kitap hazırlamaktadır.

Yavuz HAMZAOĞLU/ Gökova (Akyaka)

Yepyeni başlayan, fakat konuya büyük ilgi gösteren ve çabuk tecrübe kazanan Akyaka'daki eczanede çalışan dostumuz Bodrum gezisinden itibaren düzenli olarak katılmaktadır. Türkçe kuş kitaplarımızı olmamasına rağmen çok çaba gösterir ve en kısa zamanında çok iyi bir kuşçu olacağını inanırız.

 KISMEN GÖÇEN KUŞÇULARIMIZ

Pam HARRİS/ Gökova  

Emekli olan Pam Gökova' da eski ama çok güzel restore edilmiş bir evinde oturup, eskiden beri kuşçuluğuna ilgilenir. O da Bodrum'dan sonra düzenli olarak katılır ve Kayseri Kuşçu Konferans' ında birlikte gittik.

Nedim Yaşar GÜRSOY/ Dalyan

Dalyan’ da kaptanlık yapar, gazete yazar olarak da çalışmış, deniz kaplumbağaları ve kuşlarıyla pratik olarak tecrübe etti. Değişik STK lar’ ın üye olup faaliyetler göstermektedir. Bir çocuk sahiptir ve oğlu Gökçen’i tek başına büyütür.

Sıdıka ORHON/ Armutalan 

Sıdıka İstanbul' dan Ege' ye yeni taşındığı uzun yılları değişik STK' ların çevre işlerine, özellikle "Eko Köyleri" çalışmalarına katılan çok aktif biri. Geçinim tercümen işleriyle sağlar ve kuşçuluk bizimle yeni başlamıştı.

GÖÇMEN KUŞÇULARIMIZ

Ayşe BAĞIŞ/ Bodrum (Güvercinlik)

Botanik ve Entomoloji ağırlığında Ziraat Mühendis olan Güvercinlikli kuşçuluğu yeni başlayıp o konuyu ilerlemeyi ister. 

Özden SOYLU/ Bodrum (Güvercinlik)

Milas- Bodrum Hava alanında çalışıyor. Çoktan beri kuşçuluğa ilgisi vardır, konuyu artık bilgili olarak ilerlemeyi ister. 

Ersin SOYLU/ Bodrum (Güvercinlik)

Kuşlara bakıp daha fazla bilgi kazanmak ister, özellikle göç üzere ve kuşların yaşantısı üzere ilgi gösterir.